Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Karkoszka
Miejsce urodzenia: BRZEZINKA
Data urodzenia: 04-03-1924
Imię ojca: Paweł
Imię matki: Jadwiga
Dodatkowe informacje:

W okresie 1.01.-31.01.1946 II Kurs SSp przy WUBP w Krakowie. ///
26.10.1949 ukarany ostrą naganą z jednoczesnym skierowaniem sprawy do MBP za "poderwanie autorytetu UB, zatracenie czujności klasowej oraz skompromitowanie się w oczach ludności" (z mat. sygn. IPN Kr 0162/264) – w konsekwencji przeniesiony z funkcji szefa PUBP w Wadowicach na stanowisko szefa PUBP w Dąbrowie Tarnowskiej – organizował zabawy, na które nie zapraszał „robotników” i „szerokich mas”, a podczas tych imprez nieodpowiednio się zachowywał. ///
20.03.1950 ukarany trzydniowym aresztem za stosowanie brutalnych metod podczas przesłuchiwania podejrzanego (z mat. sygn. IPN Kr 0162/264). ///
W okresie 01.02.-25.12.1957 delegowany do Wietnamu (bliższych danych brak). ///
W okresie 1.05. -30.11.1968 I sekretarz POP przy Departamencie I MSW. ///
W okresie 1.12.1968-15.12.1975 na etacie niejawnym - zastępca dyrektora Departamentu Łączności MSZ. Wg wniosku personalnego z 30.12.1968: „W okresie pracy w Departamencie I zapoznał się dostatecznie z całokształtem pracy w Departamencie I, a w szczególności z problematyką KW [kontrwywiadowczą] związaną z zabezpieczeniem placówek PRL i obywateli PRL przebywających za granicą. Płk Karkoszka Józef posiada dostateczne kwalifikacje ideowo-polityczne, zawodowe i ogólne dla objęcia stanowiska zastępcy dyrektora Departamentu Łączności w MSZ.” (k. 95 mat. sygn. IPN BU 01737/100).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP BIAŁA KRAKOWSKA BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 01-03-1945
IPN Kr 0162/264, IPN BU 01737/100 4836/V karta osobowa
PUBP BOCHNIA KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 01-02-1946
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-08-1946
PUBP ŻYWIEC KIEROWNICTWO SZEF - 01-02-1947
PUBP WADOWICE KIEROWNICTWO SZEF - 11-12-1947
PUBP DĄBROWA TARNOWSKA KIEROWNICTWO SZEF - 15-11-1949
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-07-1950
MSPO BP KRAKÓW BRAK KOMENDANT - 01-06-1951
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-12-1951
OS MBP WARSZAWA KURS AKTYWU KIEROWNICZEGO SŁUCHACZ - 06-12-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ I, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-08-1952
WUBP KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-08-1952
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ I, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT VI, WYDZIAŁ III, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 20-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT VI, GRUPA OPERACYJNA NR 123 ZASTĘPCA KOMENDANTA - 01-12-1955
Z II SG WP WARSZAWA JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 2000 ODDELEGOWANY - 01-02-1957
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 25-12-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ V STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I INSPEKTOR - 16-06-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I STARSZY INSPEKTOR - 01-05-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 15-09-1965
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 15-09-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 03-05-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR-ZASTĘPCA NACZELNIKA - 23-11-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR - 01-05-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-12-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) płk 01-01-1975 15-12-1975
.